Bursa Evden Eve – Taşınmak İçin En İyi Gün

Anasayfa » Bursa Evden Eve – Taşınmak İçin En İyi Gün
Bursa Evden Eve – Taşınmak İçin En İyi Gün

Bursa Evden Eve – Taşınmak İçin En İyi Gün

İnsanların bir çoğu ev kiralamak veya satın almak ve taşınmak için yeterli nakit olduktan sonra her gün taşınmak için en iyi gündür, diye düşünebilir. Evet bir açıdan bu düşünceye diyecek bir şey bulamıyorum. Ancak biraz planlama yaparak ve gün seçimi üzerine biraz kafa yorarak cebinizden evden eve nakliyat için daha az para çıkmasını sağlayabilirsiniz. Birçok insan nakliye fiyatlarının yıl içinde çok fazla farklılık göstermediğini varsayarlar. Ama bu doğru değildir. Her ay için piyasada nakliyat hizmeti için bir fiyat oluşur. Ayrıca haftanın her günü için fiyatlamalar farklıdır. Bu nedenle taşınmak için çok fazla acele etmemenizi ve nakliyat firmaları ile yaptığınız görüşmeler sonucu taşınma tarihini beraber belirleyin.

Bu Tarihleri Tercih Etmeyin
Eğer tarih seçme konusunda biraz da olası esnek davranabiliyorsanız, ayın 1’i, 15’i, 30’u, 31’ini ve hafta sonlarını seçmenizi tavsiye etmiyorum. Bu günler ayın en popüler günleridir. Bir çok insan için maaş günüdür, aynı zamanda bir çok kira kontratının sonlandığı günlerdir. Nakliye firmaları da kazançlarını daha çok bu günlerde yapmaktadırlar. Bu nedenle eğer ev sahibiniz veya patronunuz gün konusunda size biraz müsaade edebiliyorsa başka tarihleri seçerek tasarruf edebilirsiniz. Tasarrufun yanı sıra işin çok olduğu günlerde nakliye firması aynı gün iki ev taşıyarak günü bitirirler. Yani sabahtan öğlene kadar bir ev öğleden akşama kadar da bir ev taşırlar. Bu nedenle her iki işi zamanında bitirebilmek için daha hızlı çalışırlar. Tabi hızlı çalışma beraberinde dikkatsizlik ve özensizlik getirmektedir. Bir an önce taşımayı bitirip diğer işe yetişmek isteyeceklerdir.  Bu nedenle daha az işin olduğu ve çalışanların daha rahat çalışabilecekleri günleri seçmeniz hem sizin için hem eşyalarınız için en iyi seçim olur.
Sektördeki Ölü Günleri Tercih Edin
Yukarıda bahsettiğimiz tarihlere denk gelmediği sürece SalıÇarşamba ve Perşembe günleri evden eve nakliyat için işlerin daha az olduğu günlerdir. Bu günler için firmalardan daha uygun teklifler alabilirsiniz. Cuma günleri de nispetten yoğun geçen günlerdendir. Bir çok insan taşınmayı Cuma günü gerçekleştirerek hafta sonu yeni eve yerleşmek için daha fazla zaman kazanmak istemektedirler. Pazartesi günleri hafta sonuna çok uzak olduklarından pek tercih edilmez.
Yaz Aylarında Fiyatlar Daha Yüksektir
Haziran, Temmuz ve Ağustos  aylarında nakliyat fiyatları 15% ila 40% daha pahalıdır. Yazın hem daha fazla talep olması hem de işçilik ücretlerinin artmasından dolayı evden eve nakliyat fiyatları artmaktadır. Mart ayında yapacağınız bir taşımayı Hazirana ertelerseniz size hem daha pahalıya mal olacak hem de erken rezervasyon yapmadıysanız istediğiniz firma ile gün konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Yazın taşımak isteyenlere tavsiyem, ellerini çabuk tutup taşınma tarihine 15-20 kala bir firmada karar kılmaları hem daha sağlıklı hem de daha hesaplı olur. Yazın işinizi son dakikaya bırakırsanız size daha pahalıya mal olur.
Taşınma Tarihi Konusunda Esnek Olun
Daha öncede dile getirmiştim. Taşınma tarihinize firma ile beraber karar vermeniz size daha iyi hizmetin yanında daha uygun fiyat seçenekleri getirecektir. Tarihin esnek oluşu stressiz bir taşınma için önemli adımlardan biridir. Özellikle şehirler arası evden eve nakliyat için taşınma tarihinde esnek davranmanız size çok daha uygun fiyatlara taşınma imkanı sunacaktır.